immergas Kombi Arıza ve Hata Kodları


01 Hata Kodu: Ateşleme problemi. Bu durum yaşandığında ilk olarak dairede gaz var mı kontrol ediniz. Gaz vanalarının ve özellikle de kombi yanında bulunan gaz vanasının açık olması gerekir. Vana kapalı ise açmanız gerekmektedir. Ardından resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Bir düzelme olmaz ise bu durumda elektronik kart, ateşleme iyonizasyon çubukları ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Darıca Kombi Servis desteği almanız gerekmektedir.

02 Hata Kodu: Aşırı ısınma problemi. Kombi tesisatındaki suyun sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple cihazın korumaya geçtiğini belirtir. Öncelikle kombi altında bulunan tesisat vanalarına bakın, vanaları kapalı görürseniz mutlaka açın. Daha sonra cihaz petek konumunda ise peteklerin vanalarına bakın. Minimum 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Vanaları açık görürseniz bir müdahalede bulunmayın. Bu kontrol sonrasında birkaç resetleme işlemi uygulayın. İşlemlerden sonra da sonuç değişmiyorsa eğer birçok parçada sorun olabilir. Ana eşanjörün tıkanması ya da kireçlenmesi, pompanın çalışma esnasında sıkışması, kalorifer filtresinin pislik ile tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, üç yollu vananın konum atlaması veya ortada kalması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Net tespit ve müdahale gerekir. Bu yüzden mutlaka uzman yardımı almalısınız. tel:05312397912

05 Hata Kodu: Sıcak su sensör problemi. Sıcak su sisteminde görev alan ve önemli parçalardan biri olan sıcak su yani kullanım suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensörün yanı sıra sensör bağlantılarında da problem olabilmektedir. Net arıza teşhisinin yapılması ve arızanın onarılması adına mutlaka uzman yardımı almalısınız. Darıca Acil Kombi Servis : 05312397912

06 Hata Kodu: Kalorifer sensör problemi.  Kalorifer sisteminde önemli parçalardan biri olan kalorifer sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Sensör arızalı olabilir ya da bağlantılarda problem olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için Darıca Kombi Servisi aramalı yardım almalısınız.

10 Hata Kodu: Düşük su basınç arızası. Kombi basıncının düşük olduğunu belirtir. Panelin sağındaki bar göstergesine bakarsanız 1 barın altını gösteriyordur. Sisteme bu durumda su basmak gerekir. Eolo Star model kombinin sağ altında monteli durumda olan kare uca sahip siyah doldurma musluğunu sola çevirip açmalı ve bar göstergesi 1,5 olana kadar su eklemelisiniz. İşlem sonrasında doldurma musluğunu açık bırakmayın ve mutlaka kapatın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmadığı taktirde resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza devam ederse veya işlemi yapamıyorsanız İmmergas Darıca Kombi Servisi’ni arayabilirsiniz.

11 Hata Kodu: Duman basınç swichi arızası. İmmerhas Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için bu gibi arıza durumlarında birçok sebep sıralanabilir. Fan, prosestatta sorun olmuş olabilir ya da anakart arızalı olabilir. Cihaza bir müdahalede bulunmadan arızanın tespit edilmesi ve onarılması için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

27 Hata Kodu: Yetersiz devir daim. Devir daim yani su sirkülasyonunun yeterli şekilde yapılamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunun birçok sebebi olabilir. Öncelikle kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık vaziyette olmalıdır. Daha sonrasında petek vanalarına bakmalı, kapalı şekilde ise açmalısınız. Ayrıca peteklerden en az 3 tanesi açık durumda olmalıdır. Buna dikkat etmelisiniz. Resetleme işlemi uygulamalı ve sorunda düzelme olmaz ise Darıca Kombi Servis yardımı almalısınız. Ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, pompa devir daim yapamıyor yani arızalı olabilir, kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka uzman yardımı almalısınız. tel:05312397912

28 Hata Kodu: Devrede su kaçağı durumu. Öncelikle sıcak su musluklarının kapalı olduğundan ve kombi tesisatında bir kaçak olmadığından emin olmalısınız. Kontrol sonra arızanın devam ettiği durumlarda uzman yardımı almalısınız.

31 Hata Kodu: Dijital uzaktan kumanda ile iletişim sağlanamıyor. Uzaktan kumanda ile iletişim kopukluğu eğer 1 dk yı geçiyorsa ekranda bu arıza kodu belirir. Öncelikle birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise cihazı şalterinden kapatın ve birkaç saniye sonra yeniden açın. Arıza durumunun devam ettiğini görürseniz eğer bu durumda mutlaka uzman yardımı alın.